Politseini jõudis möödunud aasta septembris esmalt info selle kohta, et 31-aastane mees vahendab Lääne regioonis narkootikume. „Kogusime tema tegevuse kohta tõendeid ja pidasime ta möödunud kolmapäeval, 25. jaanuaril Pärnus kuriteos kahtlustatavana kinni,“ rääkis Lääne prefektuuri kriminaalbüroo juht Margus Raspel. Mehe kodust leidis politsei ligi 400 grammi amfetamiini.

Raspel rääkis, et samal päeval pidas politsei Pärnus kahtlustatavana kinni veel teisegi mehe, kelle elukohast ja sõidukist leidsid politseinikud läbiotsimisel ligi 100 grammi amfetamiini. „44-aastase mehe tabas patrull tavalise liiklusjärelevalve käigus 15. jaanuaril narkojoobe kahtlusega Pärnu kesklinnas autoroolist. Patrullpolitseinikel tekkis lisaks kahtlus, et autos võib olla keelatud aineid, ning nad otsisid auto läbi. Läbiotsimise käigus leiti autost mitu kotikest amfetamiiniga,“ sõnas Raspel.

Politsei alustas asjaolude selgitamiseks kriminaalmenetlust karistusseadustiku paragrahvi alusel, mis käsitleb suures koguses narkootilise aine käitlemist. „Mõlemad Pärnust pärit mehed olid juba varasemalt sarnaste tegude eest karistada saanud ja olid uuesti ühiskonda sulandumiseks seotud ühe turvakoduga. Paraku annavad tõendid alust kahtlustada, et mehed tegelesid narkootikumide müümisega ja kogutud info põhjal võis nende klientide seas olla ka turvakodu elanikke,“ rääkis Raspel. Raspeli sõnutsi jõuab info kohalikes kogukondades toimuvast võimalikust narkomüügist politseini varem või hiljem ning müügiga tegelevad inimesed võetakse vastutusele.

Lääne ringkonnaprokuratuuri prokurör Merje Turjakas selgitas, et mõlemat kahtlustatavat on varemgi narkokuritegude eest karistatud ja nad võeti prokuratuuri taotlusel vahi alla. „Mõlemad mehed olid neile etteheidetud tegude toimepanemise ajal katseajal ja üks mees oli allutatud isegi elektroonilisele järelevalvele. See näitab selgelt, et pärast reaalse vangistuse kandmist taasühiskonnastumise asemel otsustasid mehed kuritegelikku elustiili jätkata. Mõlema mehe käest saadud ainest võinuks narkojoobe saada kokku üle 3000 inimese. Sellises koguses narkootilisi aineid ei saa keegi juhuslikult ega enda tarbeks, vaid kogutud tõendite põhjal oli meeste eesmärk narkootilise aine müügist elatuda. Kuna varasemad karistused ei ole nende käitumisele mõju avaldanud, ei ole mingit põhjust kahelda, et vabaduses jätkaksid nad kuritegude toimepanemist. Seetõttu oli prokuratuuri hinnangul vältimatu taotleda kohtult luba kahtlustatavate vahistamiseks,“ ütles Turjakas.

Kahtlustatavad võeti vahi alla esialgu kaheks kuuks. Kriminaalmenetlust juhib Lääne ringkonnaprokuratuur.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid