Nii on Reformierakonna toetus praegu 2,5 protsendi võrra madalam kui kaks kuud tagasi. EKRE on viimase viie nädalaga kaotanud oma toetusest 4,2%, kuid eelmiste nädalatega võrreldes on languse tempo aeglustunud.

Keskerakond on viimase nelja nädalaga kasvatanud oma toetust 3,3% võrra. Parlamendivälise erakonna Eesti 200 toetus on viimase kolme nädalaga tõusnud 1,8%.

Viimaste tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 31,1%, konservatiivset rahvaerakonda (EKRE) 20,8% ja Keskerakonda 18,8% valimisõiguslikest kodanikest. Järgnevad Eesti 200 (11,3%), Sotsiaaldemokraatlik Erakond (8,1%) ning Isamaa (6,6%).

Seega toetab koalitsioonierakondi praegu kokku 45,8% ja opositsioonierakondi 39,6% Eesti vastajatest.

Kui valimised peaksid aga toimuma täna, siis saaks sellises riigikogus Reformierakond 35 kohta, EKRE 22 kohta, Keskerakond 20 kohta, Eesti 200 11 kohta, sotsid 7 kohta ning Isamaa 6 kohta.

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut ja uuringufirma Norstat Eesti AS koostöös küsitletakse iga nädal inimeste erakondlikku eelistust. Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 2.–30. jaanuarini ning kokku küsitleti 4000 valimisealist Eesti kodanikku.

Tulemuste presenteerimisel on Ühiskonnauuringute Instituut ja Norstat keskendunud viimase nelja nädala koondtulemusele. Sel kujul erakondade toetusprotsentide arvutamine tasandab üksikutes küsitlustes esinevad kõikumised, mis tulevad nii suuremast statistilisest veast kui lühiajalise mõjuga sündmustest.

Valimi võimalikult esindusliku jagunemise eesmärgil teostati küsitlused kombineeritud meetodil – telefoniküsitluses ning veebiküsitluses. Valimi andmed on tulemuste esinduslikkuse tagamiseks kaalutud vastavaks valimisõiguslike kodanike proportsionaalsele jaotusele peamiste sotsiaaldemograafiliste tunnuste alusel.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid