„Üldine epideemiaolukord riigis on jõudnud madalale tasemele, olles püsivalt langustrendis,“ ütles NHC pressiesindaja Mi Feng esmaspäeval.

Varem kardeti, et Hiina uusaastapidustuste järel kasvab riigis nakatumine hüppeliselt. Ent Pekingi ametivõimude teatel seda siiski ei juhtunud. „Selle ajaga pole uut viirustüve tuvastatud ja riigi praegune laine hakkab lõppema,“ teatas NHC.

Detsembris tegi Hiina oma senises nullkoroonapoliitikas ootamatult kannapöörde, millele järgnes riigis suur nakatumislaine. 8. jaanuaril teatas Hiina Henani provintsi tervisekomisjoni direktor Kan Quancheng näiteks, et provintsi 99,4 miljonist elanikust oli sel hetkel viirusega nakatunud umbes 88,5 miljonit inimest ehk ligi 90%. Pekingi ülikooli uuring näitas, et kogu Hiinas oli samal ajal umbes 900 miljonit nakatunut.

Ühe Reutersiga vestelnud Hiina teadlase sõnul võibki see tähendada, et suurem osa inimestest on viiruse tänaseks läbi põdenud, mistõttu on üldine nakatumine tõepoolest languses. Hiina uue aasta tähistamise ajal reisis riigisiseselt kokku vähemalt 892 miljonit inimest. See on 56% rohkem kui 2022. aastal, ent siiski poole vähem kui 2019. aastal samal perioodil.

Maailma terviseorganisatsioon (WHO) tõdes samas, et koroonaviiruse pandeemia on endiselt ülemaailmne hädaolukord, kuna ainuüksi viimase kaheksa nädala jooksul on kogu maailmas teatatud enam kui 170 000 Covid-19-ga seotud surmajuhtumist. Kuid WHO tunnistas, et maailm on paremas olukorras kui omikrontüve laine haripunktis aasta tagasi.