USA välisministeerium teatas samaaegselt mitmetest sanktsioonidest, mille eesmärk on „sihikule võtta Wagneri võtmetähtsusega infrastruktuuri“. Sealhulgas kehtestati sanktsioonid organisatsiooni poolt kasutatav lennufirmaja mitmed Wagneri variettevõtted.

Rahandusministeeriumi pressiteates märgitakse, et Venemaa president Vladimir Putin loodab Wagneri grupile, et Vene sõjaväe puudujääke Ukrainas ületada. Samuti viib organisatsioon kuritegusid läbi teistest maailma piirkondades.

„Wagneri grupp on sekkunud ja destabiliseerinud ka Aafrika riikides, pannes toime ulatuslikke inimõiguste rikkumisi ja pressides kohalikelt inimestelt välja loodusvarasid,“ seisis pressiteates.

Wagneri grupiga seotud isikutele ja ettevõtetele kehtestati hulgaliselt sanktsioone. USA rahandusministeerium kehtestas sanktsioonid Wagneriga seotud Venemaa, Hiina, Luksemburgi ja Araabia Ühendemiraatide ettevõtetele. Sanktsioonide alla langesid Vene Föderatsiooni tööstus- ja kaubandusminister Denis Manturov, Tatarstani juht Rustam Minnikhanov ja hulk Venemaa sõjatööstusettevõtteid.

USA välisminister Anthony Blinken teatas, et viisapiirangud kehtestatakse 531-le Ukraina sissetungiga seotud Vene sõdurile, kirjutab CNN. Lisaks kavatseb välisministeerium kehtestada sanktsioonid kolmele Venemaa föderaalse karistuste täideviimise teenistuse juhile, kes on aidanud Wagneri grupil sõtta värvata Vene vange.

Rahvusvaheliseks kuritegelikuks organisatsiooniks nimetamine tähendab ka, et Wagneri grupi varad USA-s külmutatakse ja ameeriklastel keelatakse organisatsioonile raha, kaupade või teenuste pakkumine.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid