„Teel Pärnusse Kaitseliidu välkõppust vaatama ja siis – PAUK. Auto ja põdra kokkupõrkel kannatasid mõlemad. Põder kahjuks hukkus, auto kantakse vist maha, aga õnneks on autosolnud kõik terved!“ kirjutas Pevkur oma Facebooki postituses ja lisas, et jahimehed viisid põdra ära.

Pevkur pole ainuke kaitseminister, kelle auto on ametiaja jooksul loomale otsa sõitnud. Nimelt sõitis 2008. aastal toonast kaitseministrit Jaak Aaviksood sõidutanud auto otsa karule. Kaitseministri autojuht nägi küll teele tulnud karu ja jõudis veel hüüatada: „Pagan, karu!“, kuid pidurdusteekond jäi liiga lühikeseks ja otsasõitu vältida polnud võimalik. Inimesed jäid õnnetuses terveks, kuid karu sai nii raskelt viga, et kohalikud jahimehed olid sunnitud ta maha laskma.

Hukkunud suurest isakarust valmis topis, mida Aaviksoo käis Imavare lähedal Eistvere jahimajas ka vaatamas. „Tore, et nii kurva saatusega loom õnneliku lõpu leidis – tema topise raha eest saab lasteaia korda teha,“ ütles Aaviksoo karu vaadates. Topis müüdi Mäetaguse vallale, kelle vapiloomaks oli karu. Kogu müügist saadud raha, 185 000 krooni, läks Imavere lasteaia Mõmmi remondiks.

Kaks aastat hiljem ehk 2010. aastal juhtus sama autoga veel üks õnnetus – libeda tõttu riivas auto tee äärde pargitud kaubikut. Plekimõlkimisest sai kannatada auto tagauks.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid