Zalužnõi sõnul olid nende hulgas raketid H-101, H-555, H-47 Kinžal ja H-59 lennukitelt Tu-95, Su-35 ja MiG-31K ning Kalibr laevadelt Mustalt merelt.

„Ukraina relvajõudude õhutõrjejõud ja -vahendid hävitasid 47 tiibraketti, millest 20 pealinna piirkonnas. Lisaks sellele ei jõudnud neli juhitavat lennuväeraketti H-59 oma sihtmärkideni,“ teatas Zalužnõi.

Zalužnõi sõnul on venemaalaste eesmärk endine: psühholoogilise surve avaldamine ukrainlastele ja kriitilise infrastruktuuri hävitamine.

„Aga meid ei saa murda! Aitäh sõjaväelastele, kes kaitsevad taevast Ukraina kohal!“ teatas Zalužnõi.

Ukraina õhujõudude esindaja Juri Ihnat teatas varem, et Venemaa Murmanski oblastist tõusis ohtku umbes kuus strateegilist pommitajat Tu-95MS, mis lasid välja vähemalt 30 raketti.

Kiievi õhuruumis fikseeriti umbes 20 erinevat tüüpi Vene raketti, mis kõik hävitati. Ühe raketi tükkide allakukkumise tagajärjel hukkus 55-aastane mees, teatas Kiievi linna sõjaadministratsiooni juht Serhi Popko.

Kiievi linnapea Vitali Klõtško teatas, et üks inimene on hukkunud ja kaks viga saanud.

Odessas sai kahjustada kaks energiaobjekti, teatas rajooni sõjaadministratsiooni juht Juri Kruk. Kannatanuid ei ole.

Ukraina kohal tulistati öösel alla 24 Venemaa välja lastud kamikaze-drooni Shahed-136/131, teatas Ukraina õhujõudude väejuhatus Facebookis.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid