„Eesti julgeolekupoliitika nurgakivi on raudkindlad liitlassuhted. Suurendades panust USA juhitud rahvusvahelisel operatsioonil Inherent Resolve, kindlustab Eesti oma julgeolekuvundamenti, tugevdades liitlassuhteid nii USA, Ühendkuningriigi kui ka Prantsusmaaga. Teisalt panustab Eesti vahetult Iraagi julgeolekusse, Lähis-Ida stabiilsusesse ning terrorismivastasesse võitlusesse,“ sõnas kaitseminister Hanno Pevkur.

„Samuti aitab operatsioonil osalemine kaasa kaitseväe terviklikule arengule. Kaitseväel on võimalus oma teadmisi ja oskusi proovile panna, lihvides koostegutsemisvõimet liitlaste ja partneritega,“ lisas kaitseminister.

Valitsuse ettepanek on alustada kevadel operatsioonil panustamist kuni vähendatud jalaväekompanii suuruse üksusega, mis täidaks baasikaitse- ja kiirreageerimisüksuse ülesandeid. Üksusele lisanduks rahvuslik toetuselement, staabiohvitserid ja -allohvitserid Ühendkuningriigi juhitud operatsiooni pataljonitasandi staabis Erbilis ning diviisitasandi staabis Bagdadis.

Täiendavalt on Eesti valmis panustama erioperatsioonide üksusega.

Valitsus taotleb riigikogult mandaadi suurendamist osalemiseks operatsioonil Inherent Resolve 2023. aasta lõpuni kuni 110 kaitseväelasega.

Riigikogu kehtiv mandaat on panustamiseks kuni viie kaitseväelasega.