Raske lumesaju tõttu on palju puid ja oksi murdunud ning põhjustanud ulatuslikke elektrikatkestusi üle kogu Mandri-Eesti. Elektrilevi rikkebrigaadid on rikete likvideerimisega tegelenud rohkem kui ööpäeva ja tööd jätkuvad endiselt suurendatud jõududega. Lisaks kasutati rikkekohtade kaardistamiseks droone.

„Täna hommikul alustasid rikete likvideerimisega kokku pea 60 brigaadi. Tööd käivad kahes vahetuses ööpäevaringselt ja enamus rikkeid on täna õhtuks lahendatud,“ ütles Elektrilevi juhatuse esimees Mihkel Härm.

„Raskest lumest põhjustatud rikked oleme kõik korda teinud Järva-, Jõgeva-, Lääne-Viru- ja Põlvamaal. Kõige rohkem elektrikatkestusi oli Harju-, Rapla- ja Pärnumaal. Seal on enamus juba korda tehtud, kuid viimaste rikete lahendamisega võib aega minna laupäeva õhtuni,“ sõnas Härm.

Elektrilevi kriisikomisjon teeb koostööd kohalike omavalitsustega, tuvastamaks prioriteetseid objekte, kuhu generaatorid paigaldada. Samuti ollakse aktiivses suhtluses päästeametiga ning kasutusel on nende eritehnika.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid