Eelmise aasta väljapaistvamad kodanikuühiskonna tegijad valiti enam kui 800 esitatud kandidaadi seast ja neid tunnustatakse seitsmes kategoorias: aasta vabatahtlikud, vabatahtlike kaasajad, vabatahtlikku tegevust edendanud ettevõte, aasta ettevõte, aasta tegu, aasta missiooniinimene ja aasta algatus. Viimane saab 5000 euro suuruse autasu Kodanikuühiskonna Sihtkapitalilt.

„2022. aasta möödus suuresti Ukraina ja ukrainlaste abistamise tähe all, oma hindamatu panuse andsid mitmed vabaühendused ja väga paljud vabatahtlikud. Hea meel on tunnustada neid, kes keerulisel ajal koostööd tegid, koos sai kindlasti mõjusamalt tegutseda,“ ütles Vabaühenduste Liidu juhataja Kai Klandorf.

Siseminister Lauri Läänemetsa sõnul teeb iga vabatahtlik, kes toob kokku inimesed ja muudab meie elus midagi paremaks, tugevamaks ka kogukonna ja Eesti. „Möödunud aasta näitas, kui oluline vabatahtlike tegevus oli ja on - ühiskonnas mobiliseeruti Ukraina aitamiseks kohe ja kiiresti, meie vabatahtlikud ja vabakond olid paremini valmis kui riik,“ märkis ta.

„See on näide vabatahtliku panuse mõjust ja võimust kujundada ühiskondlikke hoiakuid ja suunata valitsuse tegevust,“ ütles siseminister Lauri Läänemets.

Tallinna botaanikaaias kell 13 algavat tunnustamist korraldab Vabaühenduste Liit koostöös siseministeeriumi, Kodanikuühiskonna Sihtkapitali, maakondlike arenduskeskuste võrgustiku ja presidendi kantseleiga.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid