Kuna Saksamaale avaldatakse üha suuremat survet oma tankide Leopard 2 saatmiseks Ukrainasse, tellis Saksa uudisteagentuur DPA Briti uuringufirmalt YouGov rahvaküsitluse.

43% küsitluses osalejatest vastas, et on tankide saatmise vastu. 16% ei väljendanud selget seisukohta ja 39% arvas, et Leopardi tanke peaks Ukrainale saatma.

Iga kolmas vastaja (33%) leidis, et Saksamaa on juba praegu toetanud Ukrainat liiga palju. 24% avaldas arvamust, et senine abi on piisav. Vaid 25% vastanutest usub, et Saksamaa peaks Ukrainat senisest rohkem toetama. Alates Venemaa sissetungist Ukrainasse on Saksamaa tarninud Ukrainale rohkem kui 2,2 miljardi euro eest sõjavarustust

Alla poole sakslastest (47%) on küsitluse järgi nõus sellega, et teised riigid Ukrainale tanke annavad. 38% on sellele otseselt vastu ning 16% ei oma kindlat arvamust.

Saksamaa toodetud tanke Leopard kasutatakse 20-s riigis, kes peavad Saksamaalt luba küsima, kui neid võõriigile saata soovivad. Poola ja Soome on juba öelnud, et soovivad Ukrainale Leopardi tanke saata.

Küsitlusest võttis osa 2025 inimest.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid