Muu hulgas tähendab see, et eelmise aasta viimasel kuul langusesse pöördunud Reformierakonna toetus on praegu stabiilne.

Viimaste tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 32,1%, konservatiivset rahvaerakonda (EKRE) 24,5% ja Keskerakonda 15,9% valimisõiguslikest kodanikest. Järgnevad parlamendiväline Eesti 200 (9,5%), Isamaa (7,2%) ning Sotsiaaldemokraatlik Erakond (6,9%).

Kokku toetab koalitsioonierakondi 46,2% ja opositsioonierakondi 40,4% vastajatest.

Kui valimised peaksid toimuma praegu, siis saaks sellises riigikogus Reformierakond 36 kohta, EKRE 27 kohta, Keskerakond 16 kohta, Eesti 200 9 kohta, Isamaa 7 kohta ning sotsid 6 kohta.

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut ja uuringufirma Norstat Eesti AS koostöös küsitletakse iga nädal inimeste erakondlikku eelistust. Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 6. detsembrist 9. jaanuarini ning kokku küsitleti 4000 valimisealist Eesti kodanikku.

Tulemuste presenteerimisel on Ühiskonnauuringute Instituut ja Norstat keskendunud viimase nelja nädala koondtulemusele. Sel kujul erakondade toetusprotsentide arvutamine tasandab üksikutes küsitlustes esinevad kõikumised, mis tulevad nii suuremast statistilisest veast kui lühiajalise mõjuga sündmustest.

Valimi võimalikult esindusliku jagunemise eesmärgil teostati küsitlused kombineeritud meetodil – telefoniküsitluses ning veebiküsitluses. Valimi andmed on tulemuste esinduslikkuse tagamiseks kaalutud vastavaks valimisõiguslike kodanike proportsionaalsele jaotusele peamiste sotsiaaldemograafiliste tunnuste alusel.