Žürii esimees oli Postimehe peatoimetaja Priit Hõbemägi. Eestist olid fotosid hindamas fotoajakirjanik Raul Mee ja ajakirjanik Mari Mets. Välismaised žüriiliikmed olid seekord Leedu relvajõudude fotograaf Ieva Budzeikaitė ja vabakutseline spordifotograaf Mikus Klavins.

Kokku laekus konkursile 637 fototööd. Fotod kandideerisid neljas erinevas kategoorias: uudis, olemus, portree ja sport. Osalejaid oli tänavu 60. Kategooriate lõikes võitnud tööde hulgast valis žürii omakorda parima töö, mis pälvis tiitli „Aasta Pressifoto 2022“.

Nominendid on:

UUDIS:

„Kallis, meie maja taga põleb!“ Argo Ingver/ Delfi/Delfi Meedia

30.10.22 läks Tartu vallas põlema alajaam, mille kustutamine viibis päris kaua, sest Elektrilevilt polnud tulnud kinnitust, kas alajaamast on elekter väljas või mitte.

Must päev“ Dmitri Kotjuh/ Postimees

„Öelge palun, millal see lõpeb? Millal lõpeb see, et meie lapsed peavad surema?“ küsisid hukkunud 11-aastase Anastassija vanemad. Sõja algusest saadik Vene pommi- ja raketirünnakute all on hukkunud sadu Ukraina lapsi, neist noorimad vaid mõnekuused. Detsembri lõpuks oli ametlik arv 429 last. Maetav Anastassija hukkus, kui eramaja tabas venelaste õhutõrjerakett С-300.

„Punatank ja sinimustvalge“ Marianne Loorents/ Virumaa Teataja

Viimsi sõjamuuseumisse teel olnud Narva punatankile lehvitati Padaorus sinimustvalget lippu.

OLEMUS:

Tallinna hipodroomi viimane võistluspäev“ Mihkel Maripuu/ Postimees

Tallinna hipodroomi viimane võistluspäev

Saabumine“ Andras Kralla/ Äripäev

Ukrainast sõja eest põgenenud perekond on jõudnud Tallinna. Töö sõjapõgenike vastuvõtupunktis käib ööl ja päeval täie rauaga – neid registreeritakse, toidetakse, antakse kaasa toidupakk, vajalikud hügieenitarbed ja riided.

Abistatud suudlus“ Mailiis Ollino/ Pärnu Postimees

Veera ja Ants Jürna tähistasid oma 70. pulma-aastapäeva Tammiste hooldekodus pika suudlusega.

PORTREE:

Põgenikud“ Andras Kralla/ Äripäev

Ukrainast sõja eest põgenenud Svitlana, Yuliia ja Taisa töötavad nüüd koristajatena Swiss hotellis.

Näitleja ja lavastaja Julia Aug“ Mihkel Maripuu/ PostimeesMihkel M

Näitleja ja lavastaja Julia Aug

Taksojuht“ Andras Kralla/ ÄripäevAndras

Riigikogu liige Martin Repinski hakkas Boltiga sõitma lisaraha teenimiseks ning elustandardi säilitamiseks. Taksot sõidab ka istungite ajal ja öösiti.

SPORT:

Timo Anis / Autoleht, Geenius Meedia

2022.a. Rapla ralli teisel võistluspäeval tegi ekipaaž M.Leemets - A. Lichtfeldt rajalt draamatilise väljasõidu, mille tulemusel paiskuti oma võistlusautoga vastu puud. Nii auto kui puu said viga, kuid sõitjad jäid õnneks terveks.

Pakases“ Tairo Lutter / Postimees

Laskesuusataja Tuuli Tomingas Pekingi 2022 taliolümpiamängude 15 km tavadistantsil, kus valitsesid eriti krõbedad miinuskraadid. 07.02.2022 Zhangjiakou, Hiina.

Sinimustvalgega võidule“ Kiur Kaasik/ Delfi/Delfi Meedia

Sinimustvalgega võidule – Kaia Kanepi võitis koduse WTA turniiri esimeses voorus lõunanaaber Ostapenkot reketiga, mis pika säriga pildistades kangastus Eesti lipuks.

Võitjad tehakse teatavaks Pressifoto näituse avamisel ja auhinnad antakse üle Eesti Meediaettevõtete Liidu (EML) korraldataval pressipeol 17. veebruaril 2023.

Iga kategooria võitja saab diplomi ja 1000 euro (neto) suuruse preemia. „Aasta Pressifoto 2022“ autor pälvib lisaks veel 1000 euro (neto) suuruse preemia.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid