Politsei sai täna kell kümme teate, et Saula tee esimesel kilomeetril on reisijaid vedanud buss kraavi sõitnud.

Bussis oli õnnetuse hetkel bussijuht ja kuus reisijat, kellest õnneks keegi viga ei saanud.

Praeguseks on reisijad oma transpordiga saanud juba edasi liikuda ja bussijuhi toimetasid politseinikud tagasi linna. Buss liiklust ei takista ning bussifirma tegeleb selle teisaldamisega edasi.

Liiklus on endiselt lumest häiritud. Teedel tuleb arvestada teehooldusmasinatega

Esmaspäeval on teed kõikjal Eestis talvised ning sihtkohta jõudmiseks tuleb liiklejatel arvestada tavapärasest suurema ajakuluga, kuna teedel liiguvad ka teehooldusmasinad.

„Võrreldes teiste aastaaegadega nõuab talvine liiklemine suuremat tähelepanu ja teistega arvestamist. Teed muutuvad libedaks, teeruumi ja valget aega on vähem ning sõidukite tehnilised võimalused ja juhtide talvised oskused on erinevad,“ selgitas transpordiameti taristu ehitamise ja korrashoiu osakonna juhataja Andres Piibeleht.

Ta lisas, et tänasest on jälle liikluses tagasi vaheajalt naasnud lapsed ning neid sõidutavad lapsevanemad. „See kõik tingib omakorda liiklussageduse tõusu asulasisestes kohtades, mistõttu on kärsitus õigeks ajaks kohalejõudmise osas varmas tulema.“

Lisaks sellele, et sõidukijuhtidel tuleb valida ohutu sõidustiil ja olla valmis muutuvateks teeoludeks, tuleb arvestada ka teehooldusmasinate ja nende eripäradega.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid