„Põrutus ilma tagajärgedeta,“ pani Girkin oma Telegrami postituse pealkirjaks.

„Räägitakse, et mõnikord (harva, aga juhtub) muutub inimene pärast tugevat põrutust targemaks. Umbes, et mingid „ummistused“ ajus lüüakse lahti... Märksa sagedamini on kahjuks tagajärjed ajule negatiivsed – kuni osalise või täieliku ebaadekvaatsuseni.

Aga Dmitri Olegovitši puhul võib konstateerida, et tema jaoks möödus põrutus ilma tagajärgedeta: nii nagu ta oli auahne lollpea, selleks ta ka jäi...“ kirjutas Girkin.

Ööl vastu 21.–22. detsembrit sattus Donetskis asuv hotell Šeš-Beš, kus Rogozin oma sünnipäeva tähistas, suurtükitule alla. Rogozin pääses seljahaava ja põrutusega.

Rogozin läkitas haava tekitanud mürsukillu Prantsusmaa suursaadikule Moskvas Pierre Lévyle. Sellega koos tegi Rogozin propagandaavalduse, mida Vene riigimeedia laialdaselt tiražeeris.

„Selles ümbrikus koos minu kirjaga näete fragmenti Prantsuse 155-millimeetrise Caesari iseliikuva haubitsa tulistatud mürsust. See läbistas mu parema õla ja peatus viiendas kaelalülis, minu surm või halvatuks jäämine jäi millimeetri kaugusele. See prantsuse mürsk tappis kaks mu noort sõpra, jättes nende naised leseks ja lapsed orbudeks. Need mehed saatsid meid Baikonuri reisil, te surusite nendega kätt. Nüüd tapetakse neid teie riigi poolt Ukrainale antud relvadega. Tõenäoliselt teate, kui palju tsiviilisikuid tapeti Donetskis ja Novorossija rindelinnades Prantsuse relvade ja prantsuse palgasõdurite poolt. Jutt käib sadadest inimestest, sealhulgas lastest. Härra suursaadik, mida teeb Prantsusmaa, mida teete teie konfliktis, mille lääne poliitikud on slaavi rahvaste vahel lõkkele löönud? Loodan, et mõistate oma isikliku vastutuse mõõdet nende tapmiste eest!“ kirjutas Roskosmose endine juht. Rogozin lisas ka, et „keegi ei pääse vastutusest Prantsusmaa, USA, Suurbritannia, Saksamaa ja teiste NATO riikide sõjakuritegude eest Donbassis“.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid