Täna taotles prokuratuur Harju maakohtult 40-aastase mehe vahi alla võtmist. Juhtunu asjaolude väljaselgitamiseks on alustatud kriminaalmenetlust ja 40-aastasele mehele on esitatud kahtlustus tapmiskatses.

„Kuivõrd vabaduses viibides võib mees prokuratuuri hinnangul jätkata kuritegude toime panemist, taotles prokuratuur tema vahi alla võtmist. Kohus rahuldas prokuratuuri taotluse ning võttis mehe kuni kaheks kuuks vahi alla,“ sõnas ringkonnaprokurör Lauri Jõgi.

50-aastase naise surma põhjus selgub ekspertiisi käigus.

Tapmine kodumaja ukse ees

Ohver ja kannatanu leiti Järve asumis võsastunud haljasalal otse välisluureameti peamaja vastas.

Rohuplatsiäärses kortermajas elav Hillar nentis, et teooriaid toimunu kohta liigub elanike seas palju, kuid oma silmaga nägi ta hommikul vaid hetke, mil surnukeha juba maas lamas. „Siis kui valgemaks hakkas minema, hakkas paistma, et keegi seal tõesti on,“ rääkis Hillar. „Õige pea oli politsei platsis.“

Tema väitel oli öösel kõnealusel platsil inimesi omajagu – nii vaadati kui ka lasti ilutulestikku. Sellele viitasid kohapeal ka tühjad ilutulestikupakid, mis nüüd juba politseilindi taga seisavad.

Tapetu lebas vaid 20 meetrit trepikoja uksest.

„Julgustan kõiki inimesi – kui te kuulete naabrite juurest vägivallale viitavaid hääli, isegi kui kahtlete, helistage alati 112. Teie kõne aitab vägivalla peatada,“ ütles operatiivjuht Tago Trei.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid