Uue aasta esimese päeva varahommikul laekus politseile teade, et Tapal leiti korterist vägivallatundemärkidega 54-aastase mehe surnukeha. Sündmuskohal peeti kinni 58-aastane alkoholijoobes mees.

Juhtunu asjaolud on täpsustamisel.

PPA operatiivjuhi Tago Trei sõnul möödusid suuremad avalikud üritused politseile rahulikult. Kuid kõik muu, mis jäi koduseinte vahele, rahuloluks põhjust ei anna.

„Uusaastaöö oli väga vägivallarohke. Enamike juhtumite puhul on ühiseks iseloomustavaks teguriks alkohol, mistõttu on olukord mingil hetkel muutunud selliseks, kus sõnadega enam erimeelsusi ei lahendata, appi võeti rusikad ja muu,“ rääkis Trei.

„Julgustan kõiki - kui kuuled naabrite juurest vägivallale viitavaid hääli, isegi kui kahtled, teata alati 112. Sinu kõne aitab vägivalla peatada,“ lisas operatiivjuht.

Aastavahetuse ööl oli Tartu linna avalikes kohtades kaks relvaga juhtumit, kus ühel juhul tüli käigus ähvardati teist isikut relvataolise esemega ning teise juhtumi puhul vehiti ning lasti sellega avalikus kohas. „Mõlema juhtumi puhul olid relvaomanikud alkoholijoobes ning tegemist oli stardipüstolitega, kuid mis nägid välja nagu päris relvad ja mis häirisid oluliselt teiste turvatunnet,“ selgitas Trei.

Ööpäeva jooksul on politsei tabanud vähemalt 23 alkoholi tarvitanud mootorsõiduki juhti ning tõenäoliselt see number tänaste puhumisreidide jooksul suureneb. „Küll aga soovin tänada kõiki, kes on teatanud politseile oma sõbrast või lähedasest, kes joogise peaga autorooli kippus. Teda takistades olete päästnud elu,“ sõnas Trei. Liikluse rahustamise kui ka suuremate kainuskontrollidega jätkavad politseinikud kindlasti nii täna kui ka homme.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid