Juba hommikul peeti kohapeal kahtlustavana kinni 40-aastane alkoholijoobes mees. Mis täpselt nende traagiliste kuritegudeni viis, selgitatakse välja edasise kriminaalmenetluste käigus.

Väljakutse politseile tuli hommikul kell 8.40.

Mõrvapaik asub pealinna Järve asumis võsastunud haljasalal otse välisluureameti peamaja vastas. Täna pärastlõunal olid tänavad piirkonnas 1. jaanuarile kohaselt inimtühjad ja liiklus hõre, vaid üks meesterahvas taarakottidega ootas bussi ja kiikas võsas toimetavate uurijate poole.

Rohuplatsi-äärses kortermajas elav Hillar nentis, et teooriaid toimunu kohta liigub elanike seas palju, kuid oma silmaga nägi ta hommikul vaid hetke, mil surnukeha juba maas lamas. „Siis kui valgemaks hakkas minema, hakkas paistma, et keegi seal tõesti on,“ rääkis Hillar. „Õige pea oli politsei platsis.“

Tema väitel oli öösel kõnealusel platsil inimesi omajagu – nii vaadati kui ka lasti ilutulestikku. Sellele viitasid kohapeal ka tühjad ilutulestikupakid, mis nüüd juba politseilindi taga seisavad.

Veel kella 14.30 paiku toimetasid platsil valgetes kostüümides ja näomaskiga politseiuurijad.

Telk, mille all tapetu lebab, ei ole kortermajast sugugi kaugel, vaid 20 meetrit trepikoja uksest.

„Julgustan kõiki inimesi – kui te kuulete naabrite juurest vägivallale viitavaid hääli, isegi kui kahtlete, helistage alati 112. Teie kõne aitab vägivalla peatada,“ ütles operatiivjuht Tago Trei.

Prokuratuurist öeldi õhtul Delfile, et täpsustavat infot juhtunu kohta jagatakse uuel nädalal.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid