„Lapsepõlvest on mul Edgar Savisaarest mitu suuremat mälestust. Mäletan, kuidas lapsena tantsisin rahvatantsukollektiivis „Sõleke“, mis oli palutud esinema tema valimiskampaania üritustel. Ja hilisemast mäletan, kuidas Edgar Savisaar tegutses koos minu isa ning paljude teistega söakalt Eesti taasiseseisvumise nimel,“ meenutas Kallas.

„Mul endal ei avanenud võimalust temaga poliitikas olles Eesti oleviku- ja tulevikuküsimuste üle diskuteerida, sest olime poliitikas samal ajal vaid mõned aastad ning töö meid toona kokku ei viinud – tema oli siis Tallinna linnapea, mina esimest korda Riigikogu liige,“ ütles Kallas ja lisas, et mõlemaid ühendab see, et nad teavad peaministri ameti muresid ja valusid.

Kallas meenutas, kuidas sel suvel oli ka Savisaar taasiseseisvumisepäeva eel Stenbocki majas lõunal koos eelmiste peaministritega. „Arutasime omavahel kõik koos Eesti elu ja maailma sündmuste üle ning kõik nentisid, et igal peaministril on omad proovikivid, kuid kõik jääb kord selja taha,“ kirjutas ta.

„Jah, Edgar Savisaar oli vastuoluline, kuid kõigest hoolimata oli ta särava mõistusega poliitik, suur isiksus ja tal on kindel koht Eesti ajaloos. Oleme tänulikud kõige eest, mida ta tegi Eesti taasiseseisvumise heaks. Aitäh, Edgar, ja head teed Sulle. Minu kaastunne lähedastele,“ ütles Kallas lõpetuseks.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid