MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut ja uuringufirma Norstat Eesti AS koostöös küsitletakse iga nädal inimeste erakondlikku eelistust. Viimaste tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 32%, konservatiivset rahvaerakonda (EKRE) 24,6% ja Keskerakonda 15,5% valimisõiguslikest kodanikest.

Järgnevad parlamendiväline Eesti 200 (9,8%), Isamaa (7,4%) ning Sotsiaaldemokraatlik Erakond (6,7%). Seega toetab koalitsiooniparteisid kokku 46,1% ja opositsioonierakondi 40,1% vastajatest.

Reformierakonna toetus on alates detsembri algusest olnud kerges languses ning viimase kolme nädalaga on peaministripartei toetus vähenenud 1,6 protsendi võrra. Siiski lõpetab Reformierakond aasta kindla liidrina. EKRE ning kolmandal kohal oleva Keskerakonna toetus on hetkel stabiilne.

Kui Riigikogu valimised peaksid toimuma täna, saaks Reformierakond 36 kohta, EKRE 27 kohta, Keskerakond 16 kohta, Eesti 200 9 kohta, Isamaa 7 kohta ning sotsid 6 kohta.

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 29. novembrist 27. detsembrini ning kokku küsitleti 4000 valimisealist Eesti kodanikku.

Tulemuste presenteerimisel on ühiskonnauuringute instituut ja Norstat keskendunud viimase nelja nädala koondtulemusele. Sel kujul erakondade toetusprotsentide arvutamine tasandab üksikutes küsitlustes esinevad kõikumised, mis tulevad nii suuremast statistilisest veast kui lühiajalise mõjuga sündmustest.

Valimi võimalikult esindusliku jagunemise eesmärgil teostati küsitlused kombineeritud meetodil – telefoniküsitluses ning veebiküsitluses. Valimi andmed on tulemuste esinduslikkuse tagamiseks kaalutud vastavaks valimisõiguslike kodanike proportsionaalsele jaotusele peamiste sotsiaaldemograafiliste tunnuste alusel.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid