MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut ja uuringufirma Norstat Eesti AS koostöös küsitletakse iga nädal inimeste erakondlikku eelistust. Viimaste tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 32,8%, konservatiivset rahvaerakonda (EKRE) 25% ja Keskerakonda 15,5% valimisõiguslikest kodanikest.

Võrreldes kahe nädala taguste tulemustega on EKRE toetus praegu ühe protsendi võrra kõrgem ja Keskerakonna toetus 1,2 protsendi võrra madalam.

Esikolmikule järgnevad parlamendiväline Eesti 200 (9,7%), Isamaa (6,9%) ning Sotsiaaldemokraatlik Erakond (6,6%). Koalitsioonierakondi toetab kokku 46,6% ja opositsioonierakondi 40,5% vastajatest.

Kui riigikogu valimised peaksid toimuma täna, saaks Reformierakond 37 kohta, EKRE 27, Keskerakond 16, Eesti 200 9 ning Isamaa ja Sotsiaaldemokraadid mõlemad 6 kohta.

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 22. novembrist 19. detsembrini ning kokku küsitleti 4000 valimisealist Eesti kodanikku.

Tulemuste presenteerimisel on ühiskonnauuringute instituut ja Norstat keskendunud viimase nelja nädala koondtulemusele. Sel kujul erakondade toetusprotsentide arvutamine tasandab üksikutes küsitlustes esinevad kõikumised, mis tulevad nii suuremast statistilisest veast kui lühiajalise mõjuga sündmustest.

Valimi võimalikult esindusliku jagunemise eesmärgil teostati küsitlused kombineeritud meetodil – telefoniküsitluses ning veebiküsitluses. Valimi andmed on tulemuste esinduslikkuse tagamiseks kaalutud vastavaks valimisõiguslike kodanike proportsionaalsele jaotusele peamiste sotsiaaldemograafiliste tunnuste alusel. Valimist on erakondade suhtelise toetuse arvutamisel välja arvatud erakondliku eelistuseta valijad.