SA Liberaalne Kodanik (SALK) juht Tarmo Jüristo vahendas sotsiaalmeedias sihtasutuse andmeid, kust selgub, kui suur on palgalõhe eri vanuses meeste ja naiste vahel. Seda nii eestlaste kui muust rahvusest inimeste osas. „Mõtlemapanev, nagu öeldakse,“ hindas ta.

On selgelt näha, et enam kui 2000 eurot kuus teenivad rohkem mehed kui naised.

Postituse all võttis sõna ka minister Lea Danilson-Järg. „Majanduse baasteadmised on abiks siingi. Hind kujuneb pakkumise ja nõudluse ristumispunktis. Meeste järele on tööturul suurem nõudlus kui naiste järele, seetõttu on hind kõrgem. Mehed saavad toime palju laiema tööde spektriga kui naised, paljusid töid ei jaksa või ei taha naised üldse tehagi,“ arutles ta. „Tahate naistele kõrgemat palka, tuleb osa naisi turult ära tuua, et alles jäänute hind kasvaks ja ongi lõhe läinud. Meil on aga ülikõrge naiste tööhõive, seega aidata saab vaid subsideerimine, nt riigipalgaliste kohtade palgatõus. Erasektorit käsukorras palka tõstma ei pane, aga töötajate hoidmiseks tuleb erasektoril riigiga paratamatult sammu pidada. Samas tuleks selle palgatõusu raha maksumaksjalt ja siis on jälle häda, et riik peab õhuke olema.“

Jüristo torkas vastu: „Kui 300 miljonit eurot lastetoetusi „naiste ülejäägi“ tööjõuturult ära viib, siis see lahendabki ühtlasi ka soolise palgalõhe? Kuld, puhas kuld.“

Danilson-Järg märkis, et toetust saab ka töötades. „Seega töötatakse edasi, sest ainult toetusest piisaks vaid vaesuses virelemiseks.“