Häirekeskus sai kella 18.30 ajal teate, et Jõhvi-Tartu-Valga maantee 16. kilomeetril Mäetaguse lähedal toimus raske liiklusõnnetus GoBusi bussi ja sõiduauto osalusel. Avariis hukkus kolm ja sai viga veel mitu inimest. Haiglasse toimetati kolm kannatanut.

Ida prefektuuri operatiivjuht Jaanus Murakas täpsustas, et esialgsetel andmetel kaldus Jõhvi poolt tulnud Mitsubishi maastur vastassuunavööndisse ning põrkas seal kokku Jõhvi suunas liikunud liinibussiga. Kokkupõrke tagajärjel sõitis kraavi ka Jõhvi suunas liikunud Mercedes.

Tee avariipaigas oli talvine ja õnnetuse hetkel sadas lund, märkis Murakas.

Õnnetus toimus sirgel teelõigul, kus lubatud maksimaalne sõidukiirus on 90 kilomeetrit tunnis. Töö sündmuskohal õnnetuse asjaolude selgitamiseks käis hiliste õhtutundideni. Liiklus Jõhvi-Tartu maanteel oli tõsiselt häiritud ning seda reguleerisid politseipatrullid. Teelõik oli liiklusele täielikult suletud pea poolteist tundi.

Go Groupi kontserni kommunikatsioonijuht Kersti Gorstov kinnitas Delfile, et õnnetuses sai viga ka bussijuht, kes toimetati kiirabiga haiglasse. Reisijate seisundi kohta bussifirmal rohkem infot ei olnud.

Õnnetusse sattunud buss sõitis teadaolevalt liinil Vasknarva-Kauksi-Jõhvi.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid