Prokuratuur kahtlustab praegust Narva linnamajandusameti direktorit, endist Narva abilinnapead Natalja Šibalovat (Keskerakond) altkäemaksu võtmises. Šibalova peeti neljapäeval kinni ning võimud otsisid läbi tema kodu ja kontori.

„Hetkel on kontrollimisel selle aasta episood, kus Šibalova võis saada altkäemaksu Nikolai Ossipenkolt,“ kinnitas prokuratuuri avalike suhete nõunik Kristiina Kivari .

Prokuratuur esitas kahtluse teiselegi inimesele, kuid kuna inimene pole avaliku elu tegelane, ei avalda prokuratuur teise kahtlusaluse nime.

Delfi on pöördunud Natalja Šibalova poole kommentaari saamiseks.

Korruptsioonikahtlus Kohtla-Järvel

Oktoobri alguses lahvatas uudispomm, kui prokuratuur teatas Ida-Virumaa suurärimehe Nikolai Ossipenko ning kaheksa Kohtla-Järve volikogu liikme ja munitsipaalametniku kinnipidamisest seoses altkäemaksu andmise ja võtmise kahtlustega.

Oktoobri jooksul lisandus Kohtla-Järve linnasüsteemiga seotud kahtlusaluseid veelgi - ametnikest ja poliitikutest kahtlusaluste arv kasvas 17-ni.

Kahtlustuse said nii reformierakondlasest abilinnapea Vitali Borodin kui keskerakondlasest linnapeaabi Aljona Kazakova.

Volikogust uurib prokuratuur volikogu esimeest, kevadel kaks kuud Keskerakonda kuulunud Tiit Lillemetsa, kes on ühtlasi ka Nikolai Ossipenko kasupoeg. Lisaks leiab kahtlusaluste ringist ka Anton Dijevi ja Deniss Veršisini. Mõlemad kandideerisid mullu Keskerakonna nimekirjas.

Ossipenko valimisliidust Progress on kahtlustuse saanud ka linnavolinik Maria Merkulova ja Kohtla-Järve linnavalitsuse majandusteenistuse korrakaitseametnik Timofei Korepov.

Ringkonnaprokurör Alan Rüütel on menetlust kommenteerides korduvalt rõhutanud, et kommunaalärimehe Nikolai Ossipenko tegevuse mõju on inimesed tundnud Ida-Virumaal näiteks kasvõi selliselt, et ei saa talvel kodust välja, sest lumi on lükkamata või prügikonteiner ajab juba mitmendat päeva üle.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid