Elektrilevi lisabrigaadid töötavad koos vabatahtlikega, et sügavas lumes rikkekohti otsida ja elektriliine puhastada. Saaremaal töötab kahes vahetuses täna kokku 40 brigaadi, 100 meest.

„Rikkebrigaadid on juba viis ööpäeva teinud võimete piiril tööd ja likvideerinud väga palju rikkeid. Saaremaal töötab 40 brigaadi ja 100 meest, kes iga päev võitlevad paksu lume, külma ja tuulega, et tuua saarlastele elekter tagasi. Nende tubli töö tulemusel saime ööpäevaga elektriühenduse taastada ca 2300 kliendil,“ lausus Elektrilevi juhatuse esimees Mihkel Härm. „Täna teevad ülelende ja otsivad rikkekohti juba 4 drooni, millega kaardistame kõik olemasolevad rikked. Brigaadid saavad ka operatiivselt liikuda tuvastatud kohtadesse rikkekohti parandama ja ei pea aega kulutama nende otsimisele.“

Saaremaa kaart

Saarel olevate elektrigeneraatorite paigutus määratakse koostöös Saaremaa kriisikomisjoniga ning peamiselt ühendatakse need piirkondadesse, kus on elektrikatkestus juba pikalt kestnud. Generaatorite ühendamine ja hooldamine toimub koostöös päästeameti ja merepäästega.

Tööd jätkuvad koostöös Saaremaa kriisikomisjoni, päästeameti, merepääste ja vabatahtlikega veelgi suuremate jõududega. Elektrilevi kriisikomisjon töötab selle nimel, et inimeste elektrivarustus esimesel võimalusel taastada.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid