MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi ja uuringufirma Norstat Eesti AS koostöös küsitletakse iga nädal inimeste erakondlikku eelistust. Viimaste tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 33%, Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda 24,8% ja Keskerakonda 16,2% valimisõiguslikest kodanikest.

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 15. novembrist 12. detsembrini ning kokku küsitleti 4001 valimisealist Eesti vabariigi kodanikku.

Kui liidrikohta hoidva Reformierakonna toetus on juba oktoobri lõpust püsinud samal tasemel, siis teist kohta hoidva EKRE toetus liikus alates oktoobri lõpust pidevalt langevas trendis. Viimaste tulemuste põhjal on aga EKRE langus peatunud. Peatunud on ka kolmandat kohta hoidva Keskerakonna tõus.

Reformierakonna ja EKRE vahe vähenes nädalaga 1,4 protsendipunkti võrra ning on nüüd 8,6 protsendipunkti. Keskerakond jääb EKRE-st 8,2 protsendipunkti kaugusele.

Esikolmikule järgnevad Eesti 200 (9,5%), Isamaa (7,4%) ning Sotsiaaldemokraatlik Erakond (6,2%). Kui nädal tagasi oli Isamaa ja SDE toetus võrdsustunud, siis viimaste tulemuste põhjal on Isamaa jälle ette läinud ning kahte erakonda lahutab 1,2 protsendipunkti.

Koalitsioonierakondi toetab kokku 46,6% ja opositsioonierakondi 41% vastajatest.

Kui Riigikogu valimised peaksid toimuma praegu, siis saaks sellises riigikogus Reformierakond 37 kohta, EKRE 27, Keskerakond 16, Eesti 200 9, Isamaa 7 ja Sotsiaaldemokraadid 5 kohta.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid