Nii Ukraina kui Venemaa ametivõimud kinnitavad, et Ukraina korraldas okupeeritud Melitopoli linnale raketirünnaku. Mõlemad pooled teatavad, et rünnakus on hukkunuid.

Õigusjärgne Melitopoli linnapea Ivan Fedorov teatas ühismeedias, et rünnaku sihtmärgiks olid Vene sõjaväebaasid. Fedorov ütles, et raketid tabasid muuhulgas kohalikku kirikut, mille okupandid olevat oma baasiks muutnud. Tema sõnul „röstiti“ rünnakutes linnale paarsada Vene sõdurit.

Vene võimude teatel tabas linna neli Ukraina raketti, hukkus kaks ja vigastada sai kümme inimest. Venemaa okupatsioonivõimude juht Zaporižžja oblastis Jevgeni Balitski väitis, et raketirünnak Melitopolile „hävitas täielikult puhkekeskuse, kus „inimesed, tsiviilisikud ja [sõjaväe]baasi töötajad laupäeva õhtul õhtustasid“.

Plahvatused Krimmis

Laupäeva hilisõhtul teatati plahvatustest Krimmi linnades Simferopolis ja Džankois, Venemaa Musta mere laevastiku baasis Sevastopolis, Sovjetskis asuvas Vene sõjaväekasarmus ning veel paaris asulas. Teated plahvatuste kohta on vastuolulised ja osalt kinnitamata.

Krimmi mitteametlik meediaportaal Krimskõi Veter teatas, et plahvatus Sovjetski sõjaväekasarmus süütas kasarmu põlema ning seal oli surnuid ja haavatuid. Üks venemeelne Krimmi kanal väitis aga, et tulekahju põhjustas „hooletu ümberkäimine tulega“, vahendab CNN. Sama kanali teatel hukkus kasarmus kaks inimest ning paarsada sõdurit, kes seal elasid, majutati ümber.

Venemaa poolt ametisse nimetatud Krimmi kuberner Sergei Aksenov teatas Telegramis, et Simferopolis suudeti rünnak tagasi tõrjuda.

„Õhutõrjesüsteem töötas Simferopoli kohal. Kõik teenused töötavad nagu tavaliselt.“

Sevastopoli nukukuberner Mihhail Razvožajev väitis, et plahvatused olid tingitud õppustest.

Rünnak Odessale

Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi teatas eileõhtuses videopöördumises, et Venemaa kasutas eile Odessale korraldatud rünnakus peamiselt Iraani droone. Zelenskõi sõnul on rünnaku tõttu jäänud elektrita poolteist miljonit odessalast ja kahju piirkonna energiataristule on „kriitiline“.

Zelenskõi sõnul kulub elektrivarustuse taastamiseks piirkonnaks ilmselt paar päeva. Ta lisas, et 15-st Iraani toodetud lahingudroonist, mis Odessat ründasid, tulistati alla 10.

„See on Venemaa tõeline suhtumine Odesasse, Odessa elanikesse. Tahtlik kiusamine, tahtlik katse tekitata linnas katastroof,“ ütles Zelenskõi.

Otseblogi

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid