USA riikliku julgeolekunõukogu pressiesindaja John Kirby sõnul pakub Venemaa Iraanile enneolematut sõjalist toetust ning kaks riiki kaaluvad kamikaze-droonide ühist arendamist.

Venemaa ja Iraani koostöö on viimastel kuudel pälvinud suurt tähelepanu – Ukraina süüdistab Venemaad Iraani droonide kasutamises. Kuigi Iraan algselt eitas droonide Venemaale saatmist, tunnistas riik hiljem, et siiski saatis Venemaale droone, kuigi väitis, et tegi seda juba enne Venemaa invasiooni Ukrainasse.

John Kirby sõnul kahjustab Iraani-Venemaa droonipartnerlus Ukrainat, Iraani naaberriike ja rahvusvahelist üldsust. USA ametniku sõnul püüab Venemaa teha Iraaniga koostööd sellistes valdkondades nagu relvade tootmine ja väljaõpe ning USA kardab, et Venemaa annab Iraanile üle „täiustatud relvakomponente“, sealhulgas helikoptereid ja õhutõrjesüsteeme.

„Iraanist on saanud Venemaa peamine sõjaline sponsor. Venemaa kasutab Iraani droone energiataristu ründamiseks, jättes miljonid ukrainlased ilma elektri, kütte ja kriitiliste teenusteta. „Inimesed Ukrainas surevad täna tõesti Iraani tegevuse tõttu,“ ütles Kirby.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid