Viimati mainitud avarii juhtus kell 11.45 Tallinna-Tartu maantee 106. kilomeetril Imavere külas, kus põrkasid kokku Volkswagen Passat ja Opel Vectra. Esialgsetel andmetel kaotas Tallinna suunas liikunud Opel juhitavuse, sattus külglibisemisesse ja kaldus vastassuunavööndisse. Seal põrkas auto kokku Tartu suunas liikunud Volkswageniga.

Liiklusõnnetuse tagajärjel hukkus Opelis kaasreisijana viibinud 28-aastane naine. Opeli juht toimetati tervisekontrolliks haiglasse. Volkswagenit juhtinud 65-aastane mees ning kaasreisijateks olnud kolm naist (vanuses 62, 64 ja 65) toimetati tervisekontrolliks haiglasse.

Lääne prefektuuri operatiivjuht Alar Smirnovi sõnul selgitab politsei õnnetuse täpsemaid asjaolusid alustatud kriminaalmenetluse käigus. „Praegu ei ole veel teada, millisel kiirusel õnnetuses osalenud autod liikusid, kuid selgitame seda uurimises. Talvel liigeldes on väga oluline adekvaatselt hinnata teeolusid ja oma sõiduoskust ning valida sobiv sõidukiirus, mis võib olla kehtestatud piirkiirusest ka oluliselt väiksem. Lumistes oludes tasub liiklemiseks varuda veidi rohkem aega ja mitte kiirustada, sest kõige tähtsam on, et inimesed tervelt sihtpunkti jõuaksid,“ ütles Smirnov.

Mõlemal sõiduautol olid nõuetele vastavad talverehvid. Juhid olid kained ja omavad juhtimisõigust. Suurim lubatud sõidukiirus antud teelõigul on 90 km/h. Sündmuskohal olid talvised teeolud, tee oli libe ja lumine.

Masinad lõpetasid kraavis

Kell 11.25 paiku teatati liiklusõnnetusest samal teelõigul Tallinna-Tartu maantee 105. kilomeetril, kus kaubikuga sõideti kraavi. Juht sai kergemaid vigastusi.

Kell 13.20 teatati avariist Tallinna-Tartu maantee Valgma ristmikul, kus sõiduautoga Toyota sõideti kraavi. Autot juhtinud 30-aastane naine ei saanud viga ning politsei ega päästjate abi selle õnnetuse puhul ei vajatud.

Delfi fotograaf märkis, et Imavere lähistel sõitis kraavi Mercedes-Benz, mis paiskus katuse peale. Teadaolevalt keegi viga ei saanud.

Õnnetuste tõttu oli liiklus takistatud Tallinna-Tartu maantee 105.-107. kilomeetril. Kell 14.25 andis transpordiamet teada, et liiklus on taastunud mõlemal sõidusuunal.

Tänavu on juhtunud 1612 liiklusõnnetust, milles inimesed viga said. Hukkunud on 44 inimest. Eelmisel aastal samal perioodil olid vastavad numbrid 1470 ja 51.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid