Mitmetest linnadest teatatakse politsei tugevast kohalolekust ja kogunemistest, mis on laiali aetud või toimumata jäänud. Inimesi kuulatakse üle ja kontrollitakse nende telefone.

Eile jäid kavandatud protestid ära Pekingis, sest politseinikud piirasid ümber määratud kogunemiskoha. Shanghais püstitati suured tõkked ja politsei vahistas inimesi.

Täna hommikul oli politseid näha mõlemas linnas patrullimas kohtades, kuhu Telegramis oli kutsutud inimesi kogunema.

Väike meeleavaldus Lõuna-Hiinas Hangzhous aeti eile õhtul kiiresti laiali ja inimesi vahistati, teatati sotsiaalmeedias.

Hongkongis kogunes aga kümneid meeleavaldajaid kesklinnas ja Hiina Ülikooli linnakus.

Paljud kogunesid ka Hiina saatkondade juurde suurlinnades üle maailma ning ülikoolides USA-s ja Euroopas.

Teatatakse, et Hiinas peatas politsei inimesi tänaval ja kontrollis nende telefonidest, kas nad kasutavad VPN-i või Telegrami või Twitterit, mis on Hiinas keelatud.

Üks Pekingi meeleavaldusel käinud naine ütles AFP-le, et tema ja viis ta sõpra said telefonikõned politseilt ja nad pidid ütlema, kus parajasti viibivad. Ühe sõbra juurde, kes telefonile ei vastanud, tuli politsei koju.

Politsei on vahistanud ka meeleavaldusi kajastanud ajakirjanikke. Teiste hulgas hoiti mitu tundi kinni BBC ajakirjanikku Ed Lawrence’it, kes vahistati Shanghais. Suurbritannia peaminister Rishi Sunak nimetas seda šokeerivaks ja vastuvõetamatuks.

Hiina sotsiaalmeedias töötab tsensuur ülekoormusel, et inimesed meelevaldusi ei näeks ega nende üle arutaks. Läbi on filtreeritud kümneid miljoneid postitusi.

Hiina meedias COVID-it ei mainita ning selle asemel räägitakse rõõmsal toonil jalgpalli MM-ist ja Hiina kosmosesaavutustest.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid