Põhja-Korea tuumaprogrammi „lõplik eesmärk“ on omada 21. sajandil „enneolematut absoluutset jõudu“, ütles Põhja-Korea valitseja laupäeval, teatas riiklik uudisteagentuur KCNA täna, vahendab CNN.

18. novembril katsetas Põhja-Korea enda väitel uut tüüpi mandritevahelist ballistilist raketti Hwaseong-17, mis on teoreetiliselt võimeline andma tuumalöögi mandri-USAle.

Kim tunnustas ametnikke, kes raketi välja töötasid ja nimetas raketti „maailma võimsaimaks strateegiliseks relvaks“.

Ta lisas, et uue mandritevahelise ballistilise raketi väljatöötamisega on Põhja-Korea maailmale näidanud „meie riigi enesekindlat ja igavesti võidukat tulevikku.“ See võidukas tulevik olevat tema sõnul maailma tugevaima armee ülesehitamine.

Hwaseong-17 väidetava katsetuse järel saatsid Põhja-Korea kaitseteaduste akadeemia teadlased Kim Jong-unile kirja, kus teatasid, et katsetus tähistas riigi jaoks „suurt ajaloolist võitu“ ja demonstreeris Põhja-Korea suveräänsust.

„See on suurepärane samm edasi tehnoloogia arendamisel, mis võimaldab paigaldada tuumalõhkepäid ballistilistele rakettidele,“ sõnas Kim eilses pöördumises.

Analüütikute sõnulei ole Põhja-Koreal võimekust seda tehnoloogiat rakendada veel pole, kuid pidevate raketitestide eesmärk on see välja arendada.