President Alar Karise sõnul on argumenteerimisoskus vajalik igal elualal ja ametis, mistõttu on oluline, et faktiteadmiste omandamise kõrval saavad noored ennast proovile panna ka väitluskunstis. „Väitlusturniir on hea võimalus harjutada, kuidas seista oma ideede ja seisukohtade eest ning teha oma hääl ühiskonnas paremini kuuldavaks,“ ütles president Karis Tallinna Inglise Kolledžis ja Tallinna Reaalkoolis toimuva võistluse kohta. „Kindlasti muudab väitluse tulisemaks noori endid otseselt puudutav teema ja seekord on see tõesti selline, kus kõlavatest argumentidest peaksid ka otsustajad järeldusi tegema.“

Eesti Väitlusseltsi tegevjuhi Kristin Partsi sõnul väitlevad kolme- kuni neljaliikmelised tiimid tänavu teemal, kas Eestis peaks gümnaasiumihariduses eelistama väikest hulka õpilase valitud aineid suurele kohustuslike õppeainete arvule. „Sel aastal on turniirist osavõtt eriti arvukas. Koos kohtunike ja vabatahtlikega osaleb üritusel 448 inimest, kellest väitlejaid on kokku 345 ja neist omakorda 234 väitleb eesti keeles ja 111 osaleb venekeelsel turniiril,“ rääkis Parts.

Võistluse tänavune teema on: „Eestis peaks gümnaasiumihariduses eelistama väikest hulka õpilase valitud aineid suurele kohustuslike õppeainete arvule“. Vabariigi Presidendi väitlusturniir toimus esimest korda 2016. aastal Toomas Hendrik Ilvese ametiajal, kahe järgneva võistluse patrooniks oli Kersti Kaljulaid.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid