Pidulikul jõuluturu avamisel toimus ka valgusetendus „Tempus fugit“ („Aeg lendab“), mis projitseeriti Raekoja seinale. 10-minutilist audiovisuaalset-koreograafilist etendust saab näha veel vaid kahel järjestikusel õhtul, sh esimesel advendil, sel pühapäeval kell 16, kui jõulukuusel süüdatakse esimene advendiküünal.

Traditsioonilise esimese advendiküünla süütavad Raekoja platsi kuusel linnapea Mihhail Kõlvart ja Tallinna praost Jaan Tammsalu.

Kesklinna vanema Monika Haukanõmme sõnul on Tallinna vanalinn ja ka jõuluturg pälvinud tähelepanu kõikjal maailmas ning valitud ka 2019. aastal Euroopa parimaks jõuluturuks. „Imeilus tuledesäras kuusk koos jõuluturu ja Eesti rahvakultuurist inspireeritud kultuuriprogrammiga loovad Raekoja platsi suurepärase õhkkonna, kus jõuluootus koheselt hinge poeb,“ ütles Haukanõmm. „See on üks põhjustest, miks jõuluturu külastamine on populaarne meie inimeste seas, olenemata vanusest, ning meelitab siia hulgaliselt välisturiste. Jõuluaeg pakub palju positiivseid emotsioone, hingerahu ning paneb nägema meie ümber kõike seda, mis päriselt oluline.“

Esimesel advendil saabub kohale kaua oodatud Jõuluvana ja jääb oma majakesse tublisid salmilugejaid ootama kuni Jõuluturu lõpuni. Kingisoove saab jätta Jõuluvana postkasti tema majakese seinal. Pere pisematele on taas avatud karussellid – seekord on neid tervelt kolm!

Tallinna Jõuluturg on avatud iga päev kell 10.00 – 20.00. Hilisõhtused jalutajad saavad turukioskitest kuumi jooke soetada veel kuni kella 22-ni ja R – L kuni kella 23-ni.

Jõuluturu lava on tänavu nii sisult kui vormilt rahvuslik: Hopneri Maja koostatud kultuuriprogrammis astuvad üles rahvatantsijad ja -muusikud üle terve Eesti, koostööpartneriteks Eesti Folkloorinõukogu, Eesti kooriühing, Eesti Rahvamuusika ja Rahvatantsu Liit.

Nädalavahetustel, reede õhtupoolikust pühapäeva õhtuni, astuvad igal täistunnil lavale uued esinejad, nende seas Leigarid, Sõleke ja Lüü-Türr. Ka Jõuluturu külalised ei jää peomelust puutumata – Sabatants käib ümber kuusepuu ja kaasa lüüa saavad kõik!