Esiti võttis sõna EKRE juht Martin Helme, kes uuris piiri ja julgeoleku teemal. Lisaks sellele küsis ta, kas Raimond Kaljulaid sobib komisjoni juhtima (riigikaitsekomisjoni esimees – toim).

Komisjonide kohta kostis Kallas (Reformierakond), et riigikogu valib esimehed ise. „Riigikogu valib ka juhatuse ise. Te saate komisjonide esimehed tagasi kutsuda, kui ei meeldi. Ainuke probleem on riigikogu esimehega, keda mitte keegi ei saa tagasi kutsuda, kuigi tal ei ole riigikogu enamuse toetust. Seda võimalust ei ole, aga kõik muud asjad te saate väga hästi. Te teate väga hästi riigikogu kodu- ja töökorda, millised on need tööriistad, mis on teie käsutuses. Ei ole minu asi täitevvõimu esindajana öelda, kes või kuidas riigikogu oma tööd korraldab,“ lausus Kallas.

Üldiselt on kombeks, et parlamendis kuulub esimehe tool koalitsiooniparteile. Iga-aastasel riigikogu juhatuse valimisel märtsis valiti sellele ametipostile taas Ratas (Keskerakond). Mäletatavasti olid toona valitsuses Reformierakond ja Keskerakond. Praegu aga juhivad riiki Reformierakond, Isamaa ja SDE.

Kallase torge läks tundlikule pinnasele. „Mulle tundub, et te täitevvõimu esindajana ainult korraldategi kogu Eesti tööd, mitte ainult enam valitsuse ja riigikogu tööd, vaid kogu Eesti tööd – igal pool ja igal ajal ja iga kell,“ sõnas Ratas. „Selles osas ma küll kutsun teid korrale, et korraldage tööd Stenbocki majas, aga mitte siin riigikogus.“

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid