Emade ja naiste nõukogu organisaator Olga Tsukanova salvestas pöördumise vastuseks teatele, et Putin kavatseb sõduriemadega kohtuda. Selgus, et emade ja naiste nõukogust ei ole kohtumisele kedagi kutsutud, vahendab Meduza.

Tsukanova sõnul kavatseb Putin kohtuda „taskuemadega“, et demonstreerida, et võimud reageerivad mobiliseeritute lähedaste pöördumistele.

„Aga see ei ole see, mida meile vaja on. Vladimir Vladimirovitš, kas te olete mees või kes? Kas teil jätkub julgust kohtuda silmast silma, avalikult, mitte teie kokkulepitud taskunaiste, -emadega, vaid tõelistega, kes on erinevatest linnadest oma raha eest saabunud siia teie juurde. Me oleme siin Moskvas, valmis teiega kohtuma. Me ootame teie vastust! Või poete jälle peitu? Kaitseministeeriumis on meil mehed, sõjaväeprokuratuuris on mehed, presidendiadministratsioonis on puha mehed, president on mees. Ja emad on teisel pool. No mis, mehed, kas tulete dialoogi pidama või poete peitu?“ küsis Tsukanova.

Ajaleht Vedomosti teatas eile, et presidendiadministratsioonile lähedaste allikate andmetel kohtub Putin Vene sõjaväelaste emadega 27. novembril, kui Venemaal tähistatakse emadepäeva. Seda kinnitas Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov.

Venemaa sõduriemade komiteede liidu vastutav sekretär Valentina Melnikova ütles väljaandele Vjorstka, et õiguskaitseorganisatsioonide esindajaid kohtumisele Putiniga kutsutud ei ole.

„Kui kutsutakse, mõtleme. Millest on meil Putiniga rääkida? Me oleme rahu taotlev organisatsioon,“ ütles Melnikova.

Kremlile lähedane allikas ütles Vjorstkale, et Vene võimud arutavad võimalust tekitada alternatiivne, „patriootiline“ sõduriemade liikumine.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid