EKRE toetus on viimase viie nädalaga langenud kahe protsendi võrra ning Keskerakonna toetus on viimase nelja nädalaga tõusnud 2,8 protsendi võrra.

Nimelt toetab viimaste tulemuste põhjal Reformierakonda 32,7%, konservatiivset rahvaerakonda (EKRE) 25,5% ja Keskerakonda 16% valimisõiguslikest kodanikest. Esikolmikule järgnevad parlamendiväline Eesti 200 (8,7%), Isamaa (7,6%) ning Sotsiaaldemokraatlik Erakond (6,5%).

Koalitsioonierakondi toetab kokku 46,8% ja opositsioonierakondi 41,5% vastajatest.

Kui valimised peaksid toimuma täna, siis valitud Riigikogus oleks Reformierakonnal 36 kohta, EKRE-l 28 kohta, Keskerakonnal 16 kohta, Eesti 200 8 kohta, Isamaal 7 kohta ning sotsiaaldemokraatidel 6 kohta.

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 26. oktoobrist 21. novembrini, mil kokku küsitleti 4003 valimisealist Eesti kodanikku. MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut ja uuringufirma Norstat Eesti AS koostöös küsitletakse iga nädal inimeste erakondlikku eelistust.

Tulemuste presenteerimisel on Ühiskonnauuringute Instituut ja Norstat keskendunud viimase nelja nädala koondtulemusele, kus parteide suhtelise toetuse arvutamisel on välja arvatud erakondliku eelistuseta valijad. Sel kujul erakondade toetusprotsentide arvutamine tasandab üksikutes küsitlustes esinevad kõikumised, mis tulevad nii suuremast statistilisest veast kui lühiajalise mõjuga sündmustest.

Valimi võimalikult esindusliku jagunemise eesmärgil teostati küsitlused kombineeritud meetodil – telefoniküsitluses ning veebiküsitluses. Valimi andmed on tulemuste esinduslikkuse tagamiseks kaalutud vastavaks valimisõiguslike kodanike proportsionaalsele jaotusele peamiste sotsiaaldemograafiliste tunnuste alusel.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid