„Enne „suure kahekümne“ tippkohtumist sai Putin, nagu kinnitavad Ukrajinska Pravda vestluskaaslased Ameerika eriteenistustest, ühelt vahendajariigilt võimaliku „tehingu“ raamistiku. Lühidalt öeldes seisnes ettepaneku tuum selles, et riigi lõuna- ja idaosa okupeeritud ja juba annekteeritud territooriumid naasevad Ukraina koosseisu, sealhulgas Donbass. Aga Krimmi küsimuse kohta tehti ettepanek see kõrvale jätta. Venemaa jaoks on see niinimetatud „Putini pärandi“ alus. Seetõttu nägi kokkulepe ette igasuguste läbirääkimiste külmutamist poolsaare staatuse üle seitsmeks aastaks. Samamoodi nagu Ukraina NATO-sse astumise juttude,“ teatas Ukrajinska Pravda.

Mõned selle kokkuleppe teesid ilmusid päevavalgele Venemaa Kremlile lähedastes Telegrami kanalites. Ettepanek nägi ette ka raketilöökide peatamist Ukraina kriitilisele infrastruktuurile. See pidanuks tõestama venelaste kavatsuste tõsidust.

Pärast massilist raketirünnakut Ukrainas just G20 tippkohtumise istungi ajal kaotas see ettepanek aga aktuaalsuse, kirjutab Ukrajinska Pravda.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid