Tema nimetamine on tekitanud vaidlusi ja küsimusi, kas ta sobib ametisse, kuhu oodatakse üldiselt audiitoritaustaga inimesi. Europarlamendi liikmed küsitlesid Pentus-Rosimannust ka temaga seotud skandaalide kohta.

Riigikogu liige Mart Helme (EKRE) saatis Euroopa Parlamendile kirja, milles soovitas enne Keit Pentus-Rosimannuse Euroopa kontrollikoja liikmeks kinnitamist tutvuda probleemsete aspektidega, sealhulgas nn Autorollo kaasusega.

Helme kirja kohta võttis endine reformierakondlane sõna juba enne küsimusi ja nimetas seda Eesti-sisese poliitilise võitluse osaks. „Ma ei taha teie väärtuslikku aega raisata, aga tahan teha selgeks, et tegemist ei olnud faktipõhise kirjaga,“ ütles ta.

Lõpuks otsustas parlamendi eelarvekontrolli komisjon häältega 29-4, et kandidaadi võib heaks kiita. Pentus-Rosimannus oli lubanud, et kui ta heakskiitu ei saa, loobub ta kandideerimast. On ebatõenäoline, et europarlamendi täiskogu asub komisjoniga võrreldes teistsugusele seisukohale. Seetõttu on endisele rahandusministrile tee kontrollikotta suuresti avatud.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid