Põhja prefektuuri Kesklinna politseijaoskond tegi Tallinna transpordimetile ettepaneku, et üle vaadataks Mere puiestee 8A kuni 4B ja Kanuti aia vaheline teelõik liiklusturvalisuse seisukohast, vahendab ERRi uudisteportaal.

„Konkreetsel Mere puiestee teelõigul puudub Kanuti aeda ja Rotermanni ühendav ülekäigurada, mis annaks inimestele võimaluse ületada teed seadust rikkumata ja enda või teiste elu ohtu panemata,“ märkis politsei esindaja märgukirjas.

Politsei tegi ka kaks ettepanekut, kuhu võimalusel maha märkida ülekäigurada. Esimene ettepanek on korraldada ülekäiguraja mahamärkimine Kanuti aia ja Mere puiestee 6 maja Viru ringi poolse nurga juurde. „Seal
on jalakäijatel kõige kiirem ja ohutum liikuda Rotermanni kvartalisse mööda Mere puiestee 6 ja Mere puiestee 4B majade vahelist käiku ja ka vastupidi,“ kirjutas politsei esindaja kirjas. Teine variant oleks märkida ülekäigurada Mere puiesteele alal, mis jääb Kanuti aia (Purskkaevu tee) ja Kuulsaali (Mere puiestee 6) vahele.

Politsei märkis ka, et ettepanekus teha ülekäigurada üle kahesuunalise trammitee, pole midagi erakordset. „Selliseid ülekäiguradasid, mis on nii reguleeritud kui ka reguleerimata, leidub Tallinnas mitmeid: näiteks Viru tänava ja Tammsaare pargi vahel, Pärnu maantee 6 ja Suur-Karja tänava lähedal,“ kirjutas politsei.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid