Täna arutati Tartu ringkonnakohtus, kas altkäemaksu andmises ja mõjuvõimuga kauplemises kahtlustatav Nikolai Ossipenko on piisavalt hea tervise juures, et ta vahi alla võtta. Eelnev kohtuaste, Viru maakohus, jättis prokuratuuri taotluse rahuldamata, mistõttu kaebas Viru ringkonnaprokurör Alan Rüütel selle edasi. Tartu ringkonnakohus teatab oma otsuse 3. novembril.

Viru ringkonnaprokurör Alan Rüütel esitas tänasel istungil kohtule vastvalminud kohtuarstliku ekspertiisi, mille kohaselt oleks Ossipenko võimeline istungitel osalema videosilla teel. Samuti jõuti ekspertiisis järeldusele, et kui Ossipenkole on vanglas tagatud igapäevane ravi ja kõrvaline abi, võiks ta vahi alla võtta küll. „Prokuratuuri hinnang on see, et vangla on koht, kus on võimalik härra Ossipenkot hoida. Vangla on isegi parem koht tema tervise eest hoolitsemiseks kui Ossipenko kodu,“ sõnas Rüütel, lisades, et vanglas on olemas arstid ja õendusspetsialistid, vangla poolt on tagatud tugipersonal ja vanglast on vajadusel lühem tee haiglasse, kui Ossipenko kodust. Samuti rääkis Rüütel, et kohtupidamise stress ei saa olla suurem kui pinge, mis tuleneb kolme ettevõtte juhtimisest, millega Ossipenko hakkama saab.

Nikolai Ossipenko kaitsja vandeadvokaat Jüri Leppik polnud prokuröriga nõus ning väitis, et Ossipenko jaoks on potentsiaalselt ohtlik isegi kõrvalise isikutega kokku puutumine. Videosild on aga Leppiku sõnul koroonapandeemia ajal kasutusele võetud abivahend, mitte Eesti kohtupraktika tavapärane osa. Samuti heitis Leppik prokuratuurile ette, et vahistamist taotletakse vaid Ossipenko puhul, ent mitte ülejäänud inimeste suhtes, kellele kahtlustus on esitatud. Kaitsja sõnul ei oleks Ossipenko üksi saanud kuritegusid, milles teda süüdistatakse toime panna, mistõttu on veider, et vahi alla tahetakse võtta vaid haiget inimest.

Viru ringkonnaprokurör Alan Rüütel selgitas Delfile, et prokuratuur soovib Ossipenkot vahi alla jätta kahel põhjusel. „Esiteks on oht, et isik võib vabaduses toime panna jätkuvalt uusi kuritegusid,“ rääkis Rüütel. „Teine põhjus on, et isik võib hoiduda kriminaalmenetlusest kõrvale.“

Prokuratuur kahtlustab Ossipenkot, kaheksat Kohtla-Järve ametiisikut – linnaametnikke ja volikogulasi – ja veel kaht isikut altkäemaksu andmises ja võtmises ning mõjuvõimuga kauplemises.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid