Nutikam vaataja teeb üsna lihtsalt vahet sellel, kas sotsiaalmeedias postitatud piltidel on tegu kallite stuudiofotode ja professionaalse fotograafiteenuse või hoopis osava silma ja maitseka pilditöötlusega. Just need oskused võimaldavad igaühel endast häid pilte klõpsida ja nendele sotsiaalmeedias kerge vaevaga palju positiivset tähelepanu saada.

Toome välja mõned popid trendid, mis praegu telefoniga pildistamisel levivad.

1. Õues tehtud pildid

Pikk tubane periood ja distantseeritult veedetud aeg on muutnud õues tehtud pildid eriti populaarseks. Loomulikult kuuluvad siia alla ka kaunid soojamaareisil tehtud fotod, aga ka meie enda karge sügise värvides tehtud pildid. Kasuta ära mänguline vaatepilt kirjude sügisvärvidega ning püüa fotole kaunid hetked kas endast ja oma lähedastest või lihtsalt loodusest, mis valmistub peagi algavaks talveks. Sealjuures ei tasu karta ka pimedama ilmaga piltide tegemist, sest uued telefonimudelid, näiteks Huawei nova 10 seeria omad, suudavad teha erakordselt teravaid ja hea kvaliteediga fotosid ka vähese valgusega tingimustes.

2. Rustikaalne taust

Pandeemiaaegne trend, mis keskendus kodude muutmisele õdusaks ja hubaseks paigaks, hoiab jätkuvalt oma kohta ka fotodel. Nii näiteks on saanud popiks rustikaalse ja maalähedase taustaga fotod, kus domineerivad puit- või muust naturaalsest materjalist detailid. Tähelepanu saavad sellise taustaga pildid peamiselt just oma maalähedaste toonide, naturaalsete detailide ja loomulikkuse tõttu.

3. Realistlik ja autentne kaader

Et paari aastaga on virtuaalne suhtlemine domineerinud kõigi muude kontakti hoidmise viiside üle, on vähenenud ka rõhuasetus sellele, milline ekraani ees täpselt olema peab. Nii on inimesed üha julgemad näitama end ekraani ees loomuliku välimuse ja sellisena nagu nad tegelikult on, mis omakorda on jõudnud üha rohkem ka sotsiaalmeediasse.

Sellele aitab kaasa ka tehnoloogia areng, mis võimaldab nüüdsest teha esikaameraga videoid ja selfisid sama kvaliteetselt, nagu oleme harjunud seni tagumise kaameraga tehtud fotosid nägema. Näiteks tehnoloogiafirma Huawei on toonud viimastel aastatel turule mitmeid võimsaid sotsiaalmeedia kasutajatele suunatud nutitelefonide mudeleid, millest uusim ja võimsaim „selfirelv“ on kahe esikaameraga, millest üks on 60 MP nova 10 Pro mudel. See tähendab, et pilte tehes on tänu tehisintellektile võimalik saavutada teravus, mis tuvastab fotol viimsegi peene juuksekarva. Naturaalsus parimas kvaliteedis, ilma liigse fototuuninguta.

4. Fookus minimalismil

Kes vähegi soovib, et tema fotokunsti ja pilte tõsisemalt võetaks, peaks ekspertide hinnangul vältima liigset fototöötlust ja filtrite kasutamist. Pigem tasub seada rõhk pildi unikaalsetele komponentidele, mitte tekitada juurde „müra“ kunstlike elementidega. Fotograafiaspetsialistide soovitusel puudutab see nõuanne nii portreefotosid, moepilte, loodusjäädvustusi kui ka muid fotodele püütavaid objekte.

Seega tasub panna rõhku ka kvaliteetsele telefonile, mis võimaldab teha korraga maksimaalselt kvaliteetsed ja teravad jäädvustused, nii et fotod oleksid kasvõi kohe valmis sotsiaalmeediasse postitamiseks ega vajaks täiendavat töötlemist. Siinkohal pakuvad uusimad telefonimudelid, nagu nova 10 Pro, palju võimalusi, sest neis on hulgaliselt varem vaid peegelkaamerale omaseid omadusi – olgu selleks näiteks „udutatud“ tausta ehk bokeh-efekti saavutamine või kuni viiekordne suum, isegi esikaameraga pilte tehes.

Jaga
Kommentaarid