„Me arutame seda teemat seoses mitmete mehhanismidega, aga me teeme tõesti tööd mitmele taotluste kallal koos mitme EL-i liikmesriigiga, eriti, mis puudutab uusi Caesareid,“ ütles Macron.

„Me jätkame Ukraina toetamist finants-, humanitaar- ja sõjalisest vaatepunktist,“ ütles Macron ning lisas, et see hõlmab abi tehnika ja väljaõppe näol.

Venemaa välisministri asetäitja Aleksandr Gruško rääkis Moskvas Prantsusmaa suursaadikule Pierre Lévyle Ukrainale relvasaadetiste suurendamise ohtudest ja sellest, et need on vastuolus Pariisi kinnitustega, et seal ollakse huvitatud konflikti rahumeelsest reguleerimisest, vahendab Interfax.

„6. oktoobril kutsuti Venemaa välisministeeriumi Prantsuse Vabariigi suursaadik Vene Föderatsioonis Pierre Lévy. Vene Föderatsiooni välisministri asetäitja Gruško andis põhimõttelised hinnangud Ukraina sõjalis-tehnilisele toetamisele Prantsusmaa ja teiste lääneriikide poolt. Vene pool osutas ohtudele, mis tekivad relvastuse ja tehnika Kiievi režiimile saatmise suurendamise ning Ukraina sõjaväelaste ettevalmistamise õppe- ja treeningprogrammide kasvatamise tagajärjel,“ teatas Venemaa välisministeerium.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid