Teatatakse, et venemaalased pidasid Murašovi kinni eile kella 16 ajal teel jaamast Enerhodari. Murašovi auto peatati, ta peeti vägivalda kasutades kinni ja viidi kaetud silmadega teadmata suunas minema. Seni ei ole Murašovi asupaiga ega saatuse kohta mingit informatsiooni.

Tuumajaama peadirektor kannab peamist ja ainsat vastutust jaama tuuma- ja kiirgusohutuse eest. Tema kinnipidamine seab ohtu Euroopa suurima tuumajaama ohutuse, teatas Kotin.

„Nõuan Vene sõjaväelastelt, kes kontrollivad Zaporižžja tuumaelektrijaama, ja Rosatomi töötajatelt, kes samuti viibivad ebaseaduslikult meie tuumaobjektil, tuumaterrorismi aktide lõpetamist Zaporižžja tuumaelektrijaama juhtkonna ja personali vastu ning jaama juhi viivitamatut vabastamist ja tema tagasitoomist ametikohustuste täitmisele Zaporižžja tuumaelektrijaama ohutu ekspluatatsiooni toetamisel,“ teatas Kotin.

Kotin pöördus ka Rahvusvahelise Aatomienergiaagentuuri (IAEA) peadirektori Rafael Grossi poole, et võetaks tarvitusele kõik meetmed Murašovi kiireks vabastamiseks.

Jaga
Kommentaarid