Venemaa sõjalisest tegevusest tulenevalt soovitab välisministeerium seetõttu ilma tungiva vajaduseta mitte reisida Venemaale ja täielikult vältida reisimist Ukrainaga piirnevatele aladele.

Venemaal ajutiselt viibivatel Eesti kodanikel palub ministeerium kaaluda Venemaal viibimise olulisust ja võimalusel tagasi pöörduda Eestisse. „Venemaal ajutiselt viibivatel Eesti kodanikel palume kindlasti oma viibimine registreerida välisministeeriumi kodulehel,“ teatas asutus.

Konsulaarabi on võimalik saada vaid Eesti suursaatkonnast Moskvas, kuhu näiteks passi kaotamise korral tuleb isiklikult kohale minna, et saada ajutine asendusdokument, millega riigist lahkuda. Muudes olukordades abistamine (eriti juhul, kui abisaaja ei viibi Moskvas) on äärmiselt raskendatud ja aeganõudev.

Taust

Alates hetkest, mil Venemaa möödunud kolmapäeval mobilisatsiooni välja kuulutas, on õhus olnud küsimus, kas ja millal riik oma piirid kinni paneb.

Venemaa föderatsiooninõukogu liige Sergei Tsekov rääkis täna RIA Novostile, et tema hinnangul tuleks sulgeda piirid kõigile armeekõlbulikele meestele.

Kuigi Kremli kõneisik Dmitri Peskov ütles täna, et Kreml vastavat otsust praegu langetanud pole, vältis ta vastamist küsimusele, millal selline otsus langetada võidakse.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid