Häirekeskusele teatati eile kella 17.15 ajal, et 65-aastane mees ja 62-aastane naine olid Kuusalu vallas koos jõhvikale läinud, kuid ühel hetkel kaotas mees naise silmist. Mõlemal oli kaasa mobiiltelefon, kuid naise oma oli jäänud autosse.

„Kuna päevad jäävad järjest lühemaks, kaasasime otsingutele suured ressursid, et proovida naine enne pimeduse saabumist leida. Otsingutest võtsid osa mitmed patrullid, samuti koer ja droon. Valmis kaasa lööma olid ka päästjad drooniga ning reservpäästerühma vabatahtlikud,“ rääkis Põhja prefektuuri operatiivjuht Lea Bärenson.

Veidi enne kella 20 liitus otsingutega PPA kopter, kes leidis naise öövaatlusseadet kasutades paarikümne minuti jooksul metsast. Kuna ligipääs naise asukohale oli piiratud ja kopteriga polnud võimalik lähedale maanduda, vintsiti naine kopteri peale ja viidi tervisekontrolliks haiglasse.

„Sügiseti käivad inimesed rohkem metsas ning seeneliste ja marjuliste eksimised sagenevad. Eksida on võimalik ka oma kodumetsas, mistõttu tuleks iga metsamineku eel olla valmis kõigeks. Minnes metsa mitmekesi, tuleb teineteise käikudel silma peal hoida. Kui kaaslased kaovad siiski silmist, tasub metsa vahel sihitu seiklemise asemel liikuda võimalikult avatud koha peale, näiteks lagedamale alale või metsasihile, kus nii kaaslastel kui ka võimalikel otsijatel oleks võimalik eksinut hästi märgata,“ ütles Bärenson.

„Kindlasti tuleb metsa minnes kaasa võtta telefon, kuid sellest on kasu siis, kui see on täis laetud akuga ja metsas ka päriselt kaasas ning eredat värvi riiete taskus. Võtke kaasa ka vett ja energiat andvaid snäkkide. Kes tarvitab regulaarselt ravimeid, peaks ka need igaks juhuks kaasa võtma,“ lisas Bärenson.