„Surve Venemaale sõja lõpetamiseks peab jätkuma ja selleks töötatakse uute Venemaale kehtestatavate piiravate meetmete ettepanekutega,“ sõnas president Alar Karis.

Nelja riigi presidendid olid seisukohal, et ÜRO peaassambleel tuleb anda eeskätt väikese sissetulekuga arenguriikidele selge sõnum, et Venemaa on oht kõigi rahule ja julgeolekule ning rikub ÜRO põhikirja. „Kui laseme ÜRO julgeolekunõukogu ühe alalise liikme agressioonil Ukrainas juhtuda, pole ühelgi riigil turvaline,“ sõnas president Karis.

Balti riikide presidendid Alar Karis, Egils Levits ja Gitanas Nausėda ning Poola riigipea Andrzej Duda tõdesid, et Euroopa Liidu riikidel ja esindajatel tuleb meie seisukohtade levitamise selgitustöös olla aktiivsem.

„Me ei saa pidada globaalse lõuna toetust enesestmõistetavaks, vaid selle nimel tuleb teha tööd,“ viitas ka president Alar Karis arengumaadele.

Neli riigipead kõnelesid veel energiajulgeolekust ja eelolevaks kütteperioodiks kavandatavatest meetmetest, mis peaks aitama kodanikel suuremate energiakuludega toime tulla.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid