Selle aasta märtsis jättis riigikohus jõusse Sirli Mändmaa kaheksa aasta pikkuse vanglakaristuse, leides, et ta ei andnud lapse HIV-i ravile nõusolekut ja põhjustas nii oma tütre surma.

Mändmaa ei ilmunud vanglasse oma karistust kandma. Enda sõnul ei saanud ta vanglasse karistust kandma minna, sest jäi haigeks ega saanud seetõttu Eestisse tulla. Oma juttu pole Mändmaa tõendada suutnud.

Kohtule esitas Mändmaa taotluse, et vangistust edasi lükata, et ta saaks oma Soomes alustatud ravikuuri seal ka jätkata. Kohus seda taotlust ei rahuldanud ning Mändmaa peab oma karistust edasi kandma. Vajaliku ravi saab Mändmaa kohtu hinnangul ka vanglas.

Kohus leidis, et Sirli Mändmaa ei võimaldanud HIV-haige tütre ravi. „Me ei ole iialgi kõrvale hoidnud. Ma armastasin seda last väga. Oleksin teinud mida iganes, et ta tervis korras oleks,“ ütles ema.

Kohus leidis, et Sirli Mändmaa (60) ei võimaldanud aastatel 2014–2018 HIV-haige tütre ravi. Teadlane ja õppejõud Mändmaa end süüdi ei tunnista ega soovi presidendilt armu paluda. Lapse raviarst ütles kohtus, et ema hoolis oma lapsest väga ega hoidnud ravist kõrvale. HI-viirusega sündinud Dorothy teadis oma haigusest.

13-aastane Dorothy suri 1. märtsil 2018. aastal aidsi ja maeti üheksa päeva hiljem Tallinna Metsakalmistu mändide alla.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid