Põhja prefektuuri Ida-Tallinna piirkonnavanem Teili Piiskoppel jahmatas täna Twitteris teatega, et kontrolli käigus tuvastati suisa 90% elektritõukerataste juhtidest joove. „Tasuta kiivri asemel tuli viimastel vastu võtta hoopis karistus,“ märkis ta.

„Arvatakse, et tõukerattaga on alkoholi tarvitanuna ohutum sõita, aga nii meie kui Tallinna kiirabi praktika näitab selgelt, et joobes inimene ei sobi ühtki sõiduvahendit juhtima,“ lisas Piiskoppel.

Hiljem täpsustas politsei, et sedavõrd jahmatav protsent tuvastati üksnes ühes kontrollpaigas. Öö jooksul kontrolliti linna peal kokku umbes 150 kergliikuri juhti, kellest 32 olid alkoholijoobes ja neist omakorda kolm olid alaealised. Veel viis tõukeratast peatati, sest sellel sõitsid korraga kaks inimest. Rikkujaid oli seega kokku ca 25%.

Põhja prefektuuri piirkonnapolitseinik Siret Tobber tõdes, et mida hilisemaks läks kellaaeg, seda rohkem joobes juhte tabati. „Väga sageli arvavad tõuksijuhid, et minuga ei juhtu midagi. Kuid ometigi on meil sel aastal tõukerattaõnnetustes viga saanud juba 295 inimest ning kolmandikul juhtudel võib õnnetusse sattumise põhjust otsida just alkoholijoobest,“ märkis Tobber.

„Eriti hirmus oli eile vaadata neid, kes sõitsid kahekesi ühel tõukerattal. Märg ilm ja libe tee pikendasid tõukeratta pidurdusteekonda oluliselt. Kui sinna juurde lisada veel alkoholijoove ja tõsiasi, et paljudel juhtidel puudub kiiver, siis võib öelda, et raske õnnetus lausa hüüab tulles,“ lisas Tobber.

Olukorda kommenteeris ka Tallinna kiirabi brigaadijuht. Tema nentis, et elektritõukeratastega seotud õnnetused juhtuvad eriti kesklinna piirkonnas pea igapäevaselt. „Vigastuste ulatus on alates kergematest marrastustest kuni raskete ajutraumadeni,“ märkis meedik.

Bolti tõukerataste Baltikumi juht Eimantas Balta ütles, et Bolt peab omalt poolt suurimateks probleemideks tõukeratastega kahekesi sõitmist ja liiga suure kiiruse valimist. „Samas on eraldi murekoht ka tõukeratastega alkoholijoobes sõitmine,“ tunnistas Balta. „Paneme inimestele südamele, et tõukeratastega tohib sõita kaine peaga ja ainult nii, et tõukerattal on üks inimene.“

Kõigile eeskujulikele liiklejatele jagas Bolt aga eile kiivreid. Ettevõte märkis, et alates juulist hakkas politsei tõukerattaoperaatoritele edastama infot rendisõidukite kasutajate liiklusrikkumiste kohta Tallinnas. Infovahetuse eesmärk on vähendada kergliikuritega juhtuvate liiklusõnnetuste arvu ja mõjutada juhte olema seadusekuulekamad. Politseilt saadud informatsiooni põhjal on Bolt tänaseks blokeerinud ligi 50 kasutaja kontod.