Täna keskpäeval juhtus Tartumaal Peipsiääre vallas liiklusõnnetus koolibussi ja kaubiku vahel. Esialgsetel andmetel liikus Opeli kaubik Varnjast Kolkja suunas, kui talle sõitis kõrvalteelt ette koolibuss.

Opeli juht märkas küll kõrvalteelt peatumata lähenevat bussi, ent ei jõudnud enam kokkupõrget vältida. Toimus kokkupõrge ning Opeli kaubik tabas koolibussi parempoolset tagumist nurka.

Koolibussis õnneks ühtegi last ei olnud, oli vaid juht ja tema viga ei saanud. Kaubikus oli lisaks juhile ka kaasreisija, kelle meedikud tervisekontrolliks haiglasse viisid.

Mõlema sõiduki juhid olid kained.

Lõuna prefektuuri avariipolitseiniku Rando Jõemetsa sõnul nentis koolibussijuht avariipaigas, et ta lihtsalt ei märganud peateel liikunud kaubikut.

„Õnnetuste vältimiseks tuleb aga igal juhil veenduda, kas soovitud manööver õnnestub ohutult, ennast ja kaasliiklejaid ohtu seadmata sooritada,“ ütles Jõemets ning paneb autojuhtidele südamele, et manöövrite sooritamisel tuleks varuda aega, olla kannatlik, veenduda, et vaateväli ei ole takistatud ning mitte kiirustada.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid