„Tulid kaks poissi ja hakkasid minu tütarde kallal nokkima ja ei lubanud neil seal mänguväljakul mängida. Tüdrukud aga mängisid edasi. Selle peale võttis üks poistest taskust noa ja hakkas sellega vehkima. Samal ajal teine poiss jooksis tüdrukute juurde ja pritsis mingisuguse spreiga näkku,“ kirjutas laste ema sotsiaalmeediasse, lisades, et soovib teisi lastevanemaid hoiatada.

Politsei kinnitas, et taoline juhtum tõesti aset leidis ning ärevale teatele reageeriti suurte jõududega. „Kolmapäeva pealelõunal helistas tähelepanelik laps häirekeskusele ja rääkis, et Tartus Kaunase puiestee majadevahelisel mänguplatsil on kaks alaealist poissi, kellest üks vehib noaga ning teisel on käes pipragaas. Reageeris mitu politseipatrulli, kuid nende kohale jõudes mänguväljakul kirjeldatud poisse enam ei olnud. Küll jagasid teised lapsed politseinikele väidetavalt noa ja pipragaasiga vehkinud poiste isikukirjelduse ja liikumissuuna ning politseinikud tabasid poisid lähedalasuvalt mänguväljakult,“ ütles Tartu jaoskonna välijuht Martti Toom.

Poiste juurest nuga ega pipragaasi aga ei leitud. „Küll oli ühel seljakotis torujupp, mis võis kaugelt näida noana, ning teine rääkis, et tal oli ühes spreimaius, mitte pipragaas,“ sõnas Toom.

Politsei vestles lastega, võttis torujupi ära ning viskas selle minema. Poiste nimed märgiti üles ning mänguväljakul juhtunud asjaolude selgitamisega asusid tegelema piirkonnapolitseinikud. „Praeguseks on suheldud veel kord nii poiste kui ka nende vanematega, lisaks sotsiaalmeediasse postituse teinud naisega, ning vajadusel kutsutakse kõik osapooled kokku ümarlauda,“ ütles Toom lõpetuseks.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid