MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut ja uuringufirma Norstat Eesti AS koostöös küsitletakse iga nädal inimeste erakondlikku eelistust. Viimaste tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 32,5%, konservatiivset rahvaerakonda (EKRE) 22,8% ja Keskerakonda 16% valimisõiguslikest kodanikest.

Keskerakonnale on see madalaim näit alates 2019. aasta algusest. Reformierakonna toetus langes nädalaga ühe protsendi võrra ning viimase kahe nädalaga on peaministripartei toetus langenud 2%. Samas EKRE toetus tõusis nädalaga 1%.

Esikolmikule järgnevad parlamendiväline Eesti 200 (9,3%), Isamaa (8,1%) ning Sotsiaaldemokraatlik Erakond (7,8%). Eesti 200 märtsi algusest kestnud langus on praeguseks peatunud ning Isamaa möödus nädalaga reitingutabelis sotsidest.

Koalitsioonierakondi toetab kokku 48,4% ja opositsioonierakondi 38,8% vastajatest.

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 9. augustist 5. septembrini ning kokku küsitleti 4001 valimisealist Eesti kodanikku.

Tulemuste presenteerimisel on Ühiskonnauuringute Instituut ja Norstat keskendunud viimase nelja nädala koondtulemusele. Sel kujul erakondade toetusprotsentide arvutamine tasandab üksikutes küsitlustes esinevad kõikumised, mis tulevad nii suuremast statistilisest veast kui lühiajalise mõjuga sündmustest.

Valimi võimalikult esindusliku jagunemise eesmärgil teostati küsitlused kombineeritud meetodil – telefoniküsitluses ning veebiküsitluses. Valimi andmed on tulemuste esinduslikkuse tagamiseks kaalutud vastavaks valimisõiguslike kodanike proportsionaalsele jaotusele peamiste sotsiaaldemograafiliste tunnuste alusel.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid